09918325005

 

روش های جدید و آسان نظافت منزل

باربری در بابل


 
استراتژی خود را تغییر بدهید
بزرگترین اشتباهی که همه می کنند این است که اتاق به اتاق نظافت می کنند. این کار خیلی کند و وقت گیر است. می توانید آشپزخانه را در چهار ساعت تمیز کاری کنید، یا کل خانه را. انتخاب با خودتان است. خیلی از مردم به یک جای خاص گیر می دهند و حسابی تمیزش می کنند و حالا نساب و کی بساب. اینطوری دیگر وقت و انرژی ای برای بقیه جاها نمی ماند. عاقلانه ترین و موثر ترین روش این است که همه جا را پشت سر هم دستمال بکشید و تمیز کنید و بروید. هیچ جا گیر نکنید!

بیشتر حرفه ای های یک شرکت خدماتی طرفدار نظافت مرحله به مرحله هستند. یعنی مثلا اول گردگیری کل خانه، بعد جارو کشیدن کل خانه و همینطور الی آخر. فقط اینطوری کمی بیشتر راه می روید، که اتفاقا برای سلامتی کمر و رفع خستگی هم خوب است. اینطوری کار ها هم سریعتر پیش می رود چون ذهنتان روی حرکت کردن برنامه ریزی شده. با انجام این دستور العمل ها بصورت مرحله به مرحله، اگر مبتدی هستید ظرف ۴ ساعت، و وقتی حرفه ای شدید فقط در عرض دو ساعت و نیم کل خانه تان برق می افتد و از تمیزی می درخشد!

نقطه شروع نظافت خانه: دستشویی طبقه بالا
اینجا برای شروع عالیست. چون می توانید لوازم نظافت را هم آنجا بگذارید.

برنامه حمله: بالا به پایین، چپ به راست
هر کار را از بالاترین نقطه شروع کنید. مثلا گردگیری را از قفسه های بالایی شروع کنید و در هر اتاق از چپ به راست حرکت کنید و نظافت را ادامه بدهید. اینطوری هیچ چیز را از قلم نمی اندازید و ناخواسته گرد و خاک را از قفسه های بالایی به قفسه های تمیز شده پایینی نمی ریزید.

قدم اول نظافت خانه: گردگیری
همه اتاق ها را گرد گیری کنید. روی مبل ها و لوازم چوبی، رو و زیر قفسه ها، نرده ها، قاب عکس ها، تابلوها، تلویزیون و خلاصه همه خرت و پرت ها. هر جا شد گرد گیری خشک انجام دهید چون راحت تر است و مرطوب کردن یک شیء خاکی تمیز کردنش را سخت می کند. برای پاک شدن لکه های ناشی از جای دست و اثر انگشت، یک دستمال میکرو فایبر را با آب گرم نمدار کنید و روی سطوح لک شده بکشید. بالاترین جای لوازم منزل را فراموش نکنید. آنجا همیشه بیشترین خاک جمع می شود و بعد این گرد و خاک کم کم به پایین می افتد و کارتان را سخت می کند.

 

چگونه سنگ روی کابینت را تمیز کنیم؟
سنگ کانتر یا پیشخوان یا اُپن آشپزخانه گرچه هزینه زیادی را برگردن خریدار می گذارند ولی ارزشش را دارد چون در ماندگاری بینظیر هستند. هر نوعی از آنها از گرانیت گرفته تا کوارتز را انتخاب کنید، نحوه نگهداری و تمیز کردن شان را نیز باید بدانید تا از خراب شدن آنها جلوگیری کنید. همیشه تمیز کردن این سنگ ها سخت بوده چون معمولا با شوینده های معمولی تمیز نمی شوند.

قدم اول نظافت خانه: سطوح پارچه ای
گشتی در همه جای خانه بزنید، رو.تختی ها و روبالشی ها را عوض کنید، به رومبلی ها رسیدگی کنید و در صورت لزوم روی مبلمان خانه را با سری مخصوص برس دار جارو برقی تمیز کنید.
قدم دوم نظافت خانه: آینه ها و شیشه ها
با دوتا دستمال میکروفایبر، یکی مرطوب و یکی خشک همه شیشه ها و آینه ها را مثل آینه! برق بیندازید. اینطوری دیگر هیچ لکه ای نمی ماند.
قدم سوم نظافت خانه: پاک کردن سطوح
همه سطوح منزل و پیشخوان آشپزخانه را تمیز و در صورت لزوم ضد عفونی کنید. یادتان نرود چیز هایی
که انگشتان دست با آنها زیاد تماس دارد را هم حتما حسابی تمیز کاری کنید.

مثلا کنترل تلویزیون، تلفن، دستگیره در، کلید و پریز ها و چیز های اینچنینی که معدن میکروب و جرم هستند.

قدم چهارم نظافت خانه: آشپزخانه و حمام
اسپری شوینده را روی وان، سینک، توالت بپاشید و بگذارید بماند. بعد برگردید و تمیزشان کنید. بعد نوبت آشپزخانه است که داخل مایکروفر، کابینت و در های لوازم آشپزخانه را تمیز می کنید. قدم ششم جارو زدن زمین و بعد سابیدن کف حمام و دستشویی و همه کفپوش های منزل است.
قدم ششم نظافت خانه: شستشوی کف
برای اینکه مطمئن شوید همه کف سرویس بهداشتی را بطور کامل تمیز ضد عفونی کرده اید، می توانید مثل من این کار را بصورتی که روی زانوها و کف دست هایتات قرار گرفته اید انجام دهید تا کاملا روی سطح زمین مسلط باشید.

نکات نظافت منزل و نگهداری مبلمان چرمی

در این مطلب ابتدا نگهداری و تمیزکاری مبل چرمی را یادمی گیریم و بعد به نکاتی می پردازیم که برای نظافت منزل و خانه تکانی شب عید بسیار به دردمان می خورد.

قدم هفتم نظافت خانه: جارو برقی
جارو برقی کشیدن را از اتاق خواب ها شروع کنید و بعد اتاق نشیمن و همینطور ادامه مسیر تا بیرون در ورودی خانه. وسواس بخرج ندهید و فقط به حرکت ادامه دهید. اگر هم احیانا نقطه کوچکی جا ماند، هفته آینده جارو می شود.

نظافتچی منزل خانم یا آقای حرفه ای لوازم زیادی را با خود این طرف و آن طرف نمی برند.

پنج وسیله اصلی کار نیروهای یک شرکت خدماتی و نظافتی این ها هستند:

۱. بسته بیست تایی دستمال میکروفایبر
این دستمال ها کمک می کند پول زیادی را صرفه جویی کنید و دیگر دستمال های متفرقه و بدرد نخور جور وا جور نخرید. فقط حواستان باشد آن ها را با بعضی پارچه ها و با نرم کننده در ماشین لباسشویی نیندازید!

همیشه قبل از اینکه از یک محلول یا اسپری شوینده استفاده کنید، آب گرم و دستمال میکروفایبر را امتحان کنید چون اغلب موارد جواب می دهد.

۲. چوب گردگیری با سری میکرو فایبر
این وسیله برای گردگیری گوشه و کنار ها و سوراخ سنبه های خانه که دسترسی به آن ها سخت است عالیست.

۳. جارو با نخ نایلونی
این مدل جارو دیوار ها را لک نمی کند و نخ هایش هم جدا نمی شود.

نکته حرفه ای: فرش را با این جارو تمیز کنید چون معمولا از جاروبرقی مؤثر تر است.

۴. پارچه جیر
این متریال مصنوعی قابلیت جذب فوق العاده ای دارد و در یک چشم بر هم زدن آب را به خود می کشد و روی کابینت ها و مبلمان را تمیز می کند. نکته حرفه ای: با یک تکه جیر خشک می توانید موی حیوانات خانگی را از روی کاناپه و زمین پاک کنید.

۵. جاروبرقی کوله ای
حرفه ای ها عاشق این وسیله هستند چون فشار را از عضلات پشت آن ها بر می دارد و جاروکشیدن و رفتن از یک اتاق به اتاق دیگر را خیلی آسان تر می کند. نکته حرفه ای: با این وسیله دیگر فقطبه فکر جارو کردن زمین نباشید. روی قفسه ها، کتابخانه و خلاصه هرجایی که دسته و لوله آن اجازه بدهد را براحتی می توان با آن نظافت کرد.

مینیمالیست باشید
خانه هم مثل بدن ماست. با حد اقل مواد و محصولات شوینده آن را تمیز کنید. این کار برای سلامت منزل و صد البته سلامت خودمان هم بهتر است.


خلوت کردن خانه و خانه تکانی؛ راهی برای ایجاد فضای زندگی
خلوت کردن خانه کاری است که در عین حال که به شما حس رهایی می دهد اما پر از دغدغه است. هرگز کم کردن(کنارگذاشتن) خاطرات یک عمر زندگی راحت نیست، و اغلب می خواهیم تا متعلقات مان را با آدم هایی که دوست شان داریم و در هم نشینی ها شریک شویم و آنها را مرورکنیم. در این مطلب برای شما توصیه هایی در خصوص خلوت کردن خانه می آوریم تا به شما کمک کنند که مطمئن شوید در این کار اشتباهی عمل نمی کنید و خوشبختانه به اندازه کافی وسایل تان را کم کرده و برای رفتن به یک خانه کوچکتر آماده می شوید.

بجای خوشبو کننده هوا
از روغن های معطر گیاهی استفاده کنید. رایحه دارچین، وانیل، نیلوفر و هر روغن معطری که دلتان خواست. فقط کافیست کمی از آن را در آب در حال جوش بریزید و بگذارید عطرش خانه را سر حال بیاورد.

بجای پاک کننده چند منظوره سطوح
از آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید. این هم همان کار را می کند. فقط برای لکه های سمج ماندگار مجبورید از محصولات مؤثر طبیعی یا شیمیایی استفاده کنید.

بجای شامپو فرش
مرتب فرش ها را جارو بزنید. اینطوری ۷۰ درصد کثیفی فرش از بین می رود و نیازی نیست مدام با مواد شیمیایی به جان فرش بینوا بیفتید.

بجای پاک کننده کفپوش های پارکت
پارچه نمدار با آب گرم همان کار را می کند. فقط بی خرج و راحت تر!

بجای اسپری دوش و شیر آلات
محلول آب و سرکه سفید را به نسبت سه به یک و بعد از آن یک محلول ضد عفونی کننده بکار ببرید. برای پاک کردن کپک و ذرات باقیمانده کف صابون، هیچ چیز جای سابیدن با دست را نمی گیرد!

بجای محلول شیشه پاک کن
آب گرم و دستمال میکروفایبر در نود درصد موارد کارتان را ره می اندازد. اما برای کثیفی های جدی تر شیشه ها، محلول آب و آمونیاک به نسبت سه به یک با یک قطره مایع ظرفشویی، با یک دهم قیمت شوینده های تجاری بهترین تمیزی را برایتان به ارمغان می آورد.

راز وایتکس!
اگر وایتکس را به تنهایی استفاده کنید، جدا از خطرات جدی آن برای سلامت ریه ها، قارچ و کپک و باکتری بعد از چند روز دوباره در محیط رشد می کند. به توصیه محققان برای اثربخشی بیشتر، باید وایتکس و آب را به نسبت یک به ده مخلوط کنید. این محلول را به مقدار کم و به دفعات درست کنید و قبل از اینکه اثرش را از دست بدهد سطوح را با آن پاک کنید.

کاری را بکنید که سرایدار ها می کنند
از فروشگاه هایی خرید کنید که لوازم نظافت منزل ارزان تر است و همه مدل اجناس کنار هم هست و انتخاب وسیله مناسب خیلی راحت تر است.

 باربری در بابل

 

تماس با باربری و اثاث کشی در بابل : 09918325006-09112141320

 

 

 

باربری دربابل اثاث کشی در بابل-نظافت منزل در بابل حمل بار دربابل باربری - باربری بابل

Template Design:Dima Group